Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 341 / Zobrazeno: 181–200

Startuje nový KŠB Institut s profesorem Janem Dědičem

Aktuality z KŠB   31. 1. 2013 Link

V  únoru zahájí svou činnost KŠB Institut, nová vzdělávací platforma určená především manažerům a zástupcům právnických profesí, ale i širší veřejnosti. Záměrem jeho zakladatelů je připravit zájemce na převratné změny, které přináší rekodifikace soukromého práva v České republice.

Tři odborníci z KŠB jsou v aktuálním vydání Who´s Who Legal

Aktuality z KŠB   29. 1. 2013 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Who’s Who Legal, která již od roku 1996 doporučuje přední světové odborníky ve 32 právních oblastech ve více než 100 zemích světa, uvádí ve své aktuální publikaci hned tři zástupce KŠB.

Nejvyšší soud ČR: Zaměstnavatelé nemusejí zaměstnancům propuštěným pro nadbytečnost nabídnout jiné místo

Aktuality z KŠB   16. 1. 2013 Link

Nejvyšší soud ČR (NS) rozhodl, že zaměstnavatelé nemají povinnost nabídnout jinou pracovní pozici zaměstnancům, které propouštějí pro nadbytečnost. A to ani v případě, že mají volné kapacity odpovídající místu výkonu práce i vhodnému druhu pracovního zařazení. Toto sjednocující stanovisko přijalo kolegium NS v rámci sjednocování občanskoprávní a obchodní soudní praxe a měly by jej respektovat všechny soudy při rozhodování pracovněprávních sporů.

Jiří Horník rozšířil řady partnerů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík

Aktuality z KŠB   9. 1. 2013 Link

Novým společníkem advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. ledna 2013 stal Jiří Horník (38). Zaměřuje se na právo nemovitostí a projektové financování a je jedním z mála tuzemských expertů na otázky leteckého a vesmírného práva. Počet společníků KŠB se tak začátkem nového roku zvýšil na devět.

Dagmar Dubecká je mezi TOP 25 ženami českého byznysu 2012

Aktuality z KŠB   7. 12. 2012 Link

Řídící partnerka KŠB Dagmar Dubecká byla letos poprvé nominována do ankety TOP 25 nejvýznamnějších žen českého byznysu. A hned napoprvé se dostala do hlavního žebříčku.

Kocián Šolc Balaštík je nejlepší tuzemskou právní kanceláří roku 2012

Aktuality z KŠB   20. 11. 2012 Link

V rámci pátého ročníku soutěže Právnická firma roku byla advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB) oceněna jako nejlepší tuzemská právní firma. Vedle toho byla vyhodnocena i jako nejlepší právní firma v kategorii Právo hospodářské soutěže.

Adventní koncert KŠB ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové letos již poosmnácté

Aktuality z KŠB   9. 11. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík organizuje 25. listopadu 2012, za významné podpory svých klientů a partnerů, tradiční benefiční koncert ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV). Výtěžek letošního koncertu je, stejně jako v několika posledních letech, určen na podporu dlouhodobého projektu VDV Senior.

KŠB získala z ÚOHS významnou posilu na veřejné zakázky

Aktuality z KŠB   2. 11. 2012 Link

Novou členkou týmu advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se od listopadu stala Andrea Schelleová, která donedávna působila na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kde vedla odbor druhostupňového rozhodování v oblasti veřejných zakázek.

Řady advokátů Kocián Šolc Balaštík rozšířil Jan Lasák

Aktuality z KŠB   1. 11. 2012 Link

Novým advokátem v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. listopadu stal Jan Lasák (28). Klientům bude poskytovat právní služby především v oblasti práva obchodních společností, fúzí a akvizic, závazkového práva, komunitárního práva a restrukturalizací.

Martin Šolc se stal generálním tajemníkem International Bar Association

Aktuality z KŠB   23. 10. 2012 Link

International Bar Association (IBA – Mezinárodní advokátní komora), profesní organizace sdružující více než 200 advokátních komor a přes 45 tisíc jednotlivých advokátů z celého světa, bude mít poprvé ve své historii generálního tajemníka pocházejícího ze střední a východní Evropy. Od ledna příštího roku jím bude Martin Šolc, jeden ze zakládajících partnerů české advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB).

KŠB získala stříbrnou cenu v mezinárodním hodnocení nezávislých advokátních kanceláří

Aktuality z KŠB   29. 6. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík byla oceněna stříbrnou cenou (tzv. Silver Award) v kategorii Best Central & Eastern European Law Firm při letošním udílení cen The International Legal Alliance Summit & Awards 2012.

Advokátní kancelář KŠB byla oceněna jako nejlepší národní právní firma v ČR

Aktuality z KŠB   11. 5. 2012 Link

Chambers Europe Awards Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB) byla při udílení cen Chambers Europe Awards for Excellence včera v Amsterdamu už podruhé vyhlášena nejlepší národní právní firmou v Česku.

David Elischer je novým of counselem KŠB

Aktuality z KŠB   4. 5. 2012 Link

Jako of counsel začal s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík spolupracovat David Elischer z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Profesor Jan Dědič se stal Patronem českého podnikání

Aktuality z KŠB   26. 4. 2012 Link

Ocenění Patron českého podnikání 2012 získal profesor Jan Dědič, partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Odborná veřejnost vyzdvihla především jeho záměr zjednodušit zápisy do obchodního rejstříku i dlouhodobé úsilí o čistotu obchodního práva.

Advokáti KŠB komentovali v Hospodářských novinách změny u veřejných zakázek

Aktuality z KŠB   16. 4. 2012 Link

Na začátku letošního dubna nabyla účinnosti velká novela zákona o veřejných zakázkách, která podstatně mění podmínky pro zadavatele i uchazeče. Důsledky těchto změn popisovali v příloze Podnikání, kterou 16. dubna vydaly Hospodářské noviny (HN), advokáti Martina Parusová Zímová a Jiří Horník z advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík.

KŠB seznámila polské podnikatele s legislativními novinkami

Aktuality z KŠB   13. 4. 2012 Link

Nová úprava veřejných zakázek, přeshraniční zaměstnávání nebo daňové novinky v Česku. O těchto tématech se mluvilo na workshopu, který 28. března 2012 v Ostravě uspořádala Česko-polská obchodní komora.

Nejvyšší správní soud vyhověl už podruhé Českému rozhlasu ve sporu o DPH

Aktuality z KŠB   26. 3. 2012 Link

V pořadí už druhé kasační stížnosti Českého rozhlasu (ČRo) ve stejné věci vyšel na začátku března vstříc Nejvyšší správní soud (NSS) v Brně. Pro nepřezkoumatelnost opět zrušil rozsudek Městského soudu v Praze (MS), podle něhož nemůže ČRo uplatňovat nárok na odpočet DPH z důvodu vybírání rozhlasových poplatků. S tím Český rozhlas, zastupovaný advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík, nesouhlasí.

KŠB opět nominována na ocenění Chambers Europe Awards for Excellence

Aktuality z KŠB   2. 3. 2012 Link

Chambers Europe Awards Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík získala jako jedna z pouze pěti tuzemských advokátních kanceláří nominaci na letošní ocenění Chambers Europe Awards for Excellence 2012 v kategorii národních kanceláří (National Firms). Prestižní ocenění uděluje renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners.

KŠB se podílí na diskusním fóru o mezinárodních transakcích

Aktuality z KŠB   24. 2. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík se stala partnerem diskusního fóra na téma aktuálních otázek v mezinárodních transakcích. Akce, kterou pořádá Česká advokátní komora spolu s mezinárodní sekcí New York State Bar Association za podpory Komise OSN pro mezinárodní obchodní právo (UNCITRAL), se uskuteční 9. března 2012 ve školícím centru České advokátní komory.

Dagmar Dubecká novou managing partnerkou KŠB

Aktuality z KŠB   16. 2. 2012 Link

Novou řídící partnerkou advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík se stala Dagmar Dubecká, která na této pozici vystřídala jednoho ze zakladatelů KŠB Martina Šolce.

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×