Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 350 / Zobrazeno: 181–200

KŠB radila Verdi Capital při akvizici fotovoltaických elektráren

Aktuality z KŠB   12. 6. 2013 Link

Advokátní kancelář KŠB se podílela na poradenství hedgovému fondu Verdi Capital při akvizici tří tuzemských solárních parků o celkovém instalovaném výkonu 10,8 MWp. Dva z uvedených parků, které představují téměř polovinu celkového instalovaného výkonu, jsou přitom umístěny na střechách skladových a průmyslových areálů. Prodávajícím subjektem byla Enfinity, přední belgický developer solárních parků.

Studentská soutěž „Contract Competition“ byla úspěšná

Aktuality z KŠB   31. 5. 2013 Link

Ve spolupráci se studentským spolkem ELSA zorganizovala KŠB pro studenty právnických fakult soutěž s názvem „Contract Competition“. Jednalo se o simulaci podmínek při vyjednávání obchodních smluv. Soutěž měla jak písemnou, tak ústní část a vyvrcholila jednáním smluvních stran na začátku května.

Advokát KŠB Tomáš Sequens pro Hospodářské noviny o energetických průkazech

Aktuality z KŠB   6. 5. 2013 Link

V nedávném rozhovoru pro ekonomický deník Hospodářské noviny vysvětlil advokát KŠB Tomáš Sequens, jaká je aktuální situace ohledně takzvaných energetických průkazů.

V novém vydání prestižní ročenky Chambers Europe 2013 je opět zmíněna KŠB

Aktuality z KŠB   6. 5. 2013 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners doporučuje ve své aktuální publikaci „Chambers Europe 2013“ advokátní kancelář KŠB a její zástupce hned v několika oblastech.

Prestižní ročenka Chambers Global opět zmiňuje KŠB

Aktuality z KŠB   29. 3. 2013 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners doporučuje ve své aktuální publikaci „Chambers Global 2013“ advokátní kancelář KŠB a její zástupce hned ve třech oblastech.

Vrchní soud v Praze potvrdil předběžné opatření ve sporu o reklamu

Aktuality z KŠB   12. 3. 2013 Link

KŠB úspěšně zastupovala významného výrobce minerálních vod v řízení o nařízení předběžného opatření ve sporu o reklamu umístěnou na tramvajích MHD v Praze.

KŠB nominována na ocenění Chambers Europe Awards for Excellence 2013

Aktuality z KŠB   4. 3. 2013 Link

KŠB byla opět nominována na ocenění Chambers Europe Awards for Excellence, a to v kategorii národních kanceláří (National Firms) v České republice. Prestižní ocenění uděluje renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners.

KŠB úspěšná při zastupování Advanced World Transport a.s.

Aktuality z KŠB   1. 3. 2013 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík úspěšně zastupovala společnost Advanced World Transport a.s. ve více než rok trvajícím řízení, které se týkalo ceny za užití železniční dopravní cesty.

Zuzana Císařová a Martin Krčmář posílili tým Kocián Šolc Balaštík

Aktuality z KŠB   11. 2. 2013 Link

Řady advokátů Kocián Šolc Balaštík (KŠB) rozšířili Zuzana Císařová a Martin Krčmář. Zuzana Císařová se zaměřuje na právo duševního vlastnictví, média a reklamu, pracovní právo, soudní spory a rozhodčí řízení. Martin Krčmář se specializuje mimo jiné na právo hospodářské soutěže, nekalé soutěže a na veřejné podpory.

Startuje nový KŠB Institut s profesorem Janem Dědičem

Aktuality z KŠB   31. 1. 2013 Link

V  únoru zahájí svou činnost KŠB Institut, nová vzdělávací platforma určená především manažerům a zástupcům právnických profesí, ale i širší veřejnosti. Záměrem jeho zakladatelů je připravit zájemce na převratné změny, které přináší rekodifikace soukromého práva v České republice.

Tři odborníci z KŠB jsou v aktuálním vydání Who´s Who Legal

Aktuality z KŠB   29. 1. 2013 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Who’s Who Legal, která již od roku 1996 doporučuje přední světové odborníky ve 32 právních oblastech ve více než 100 zemích světa, uvádí ve své aktuální publikaci hned tři zástupce KŠB.

Nejvyšší soud ČR: Zaměstnavatelé nemusejí zaměstnancům propuštěným pro nadbytečnost nabídnout jiné místo

Aktuality z KŠB   16. 1. 2013 Link

Nejvyšší soud ČR (NS) rozhodl, že zaměstnavatelé nemají povinnost nabídnout jinou pracovní pozici zaměstnancům, které propouštějí pro nadbytečnost. A to ani v případě, že mají volné kapacity odpovídající místu výkonu práce i vhodnému druhu pracovního zařazení. Toto sjednocující stanovisko přijalo kolegium NS v rámci sjednocování občanskoprávní a obchodní soudní praxe a měly by jej respektovat všechny soudy při rozhodování pracovněprávních sporů.

Jiří Horník rozšířil řady partnerů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík

Aktuality z KŠB   9. 1. 2013 Link

Novým společníkem advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. ledna 2013 stal Jiří Horník (38). Zaměřuje se na právo nemovitostí a projektové financování a je jedním z mála tuzemských expertů na otázky leteckého a vesmírného práva. Počet společníků KŠB se tak začátkem nového roku zvýšil na devět.

Dagmar Dubecká je mezi TOP 25 ženami českého byznysu 2012

Aktuality z KŠB   7. 12. 2012 Link

Řídící partnerka KŠB Dagmar Dubecká byla letos poprvé nominována do ankety TOP 25 nejvýznamnějších žen českého byznysu. A hned napoprvé se dostala do hlavního žebříčku.

Kocián Šolc Balaštík je nejlepší tuzemskou právní kanceláří roku 2012

Aktuality z KŠB   20. 11. 2012 Link

V rámci pátého ročníku soutěže Právnická firma roku byla advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB) oceněna jako nejlepší tuzemská právní firma. Vedle toho byla vyhodnocena i jako nejlepší právní firma v kategorii Právo hospodářské soutěže.

Adventní koncert KŠB ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové letos již poosmnácté

Aktuality z KŠB   9. 11. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík organizuje 25. listopadu 2012, za významné podpory svých klientů a partnerů, tradiční benefiční koncert ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV). Výtěžek letošního koncertu je, stejně jako v několika posledních letech, určen na podporu dlouhodobého projektu VDV Senior.

KŠB získala z ÚOHS významnou posilu na veřejné zakázky

Aktuality z KŠB   2. 11. 2012 Link

Novou členkou týmu advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se od listopadu stala Andrea Schelleová, která donedávna působila na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kde vedla odbor druhostupňového rozhodování v oblasti veřejných zakázek.

Řady advokátů Kocián Šolc Balaštík rozšířil Jan Lasák

Aktuality z KŠB   1. 11. 2012 Link

Novým advokátem v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. listopadu stal Jan Lasák (28). Klientům bude poskytovat právní služby především v oblasti práva obchodních společností, fúzí a akvizic, závazkového práva, komunitárního práva a restrukturalizací.

Martin Šolc se stal generálním tajemníkem International Bar Association

Aktuality z KŠB   23. 10. 2012 Link

International Bar Association (IBA – Mezinárodní advokátní komora), profesní organizace sdružující více než 200 advokátních komor a přes 45 tisíc jednotlivých advokátů z celého světa, bude mít poprvé ve své historii generálního tajemníka pocházejícího ze střední a východní Evropy. Od ledna příštího roku jím bude Martin Šolc, jeden ze zakládajících partnerů české advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB).

KŠB získala stříbrnou cenu v mezinárodním hodnocení nezávislých advokátních kanceláří

Aktuality z KŠB   29. 6. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík byla oceněna stříbrnou cenou (tzv. Silver Award) v kategorii Best Central & Eastern European Law Firm při letošním udílení cen The International Legal Alliance Summit & Awards 2012.

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×