Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 323 / Zobrazeno: 181–200

KŠB se podílí na diskusním fóru o mezinárodních transakcích

Aktuality z KŠB   24. 2. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík se stala partnerem diskusního fóra na téma aktuálních otázek v mezinárodních transakcích. Akce, kterou pořádá Česká advokátní komora spolu s mezinárodní sekcí New York State Bar Association za podpory Komise OSN pro mezinárodní obchodní právo (UNCITRAL), se uskuteční 9. března 2012 ve školícím centru České advokátní komory.

Dagmar Dubecká novou managing partnerkou KŠB

Aktuality z KŠB   16. 2. 2012 Link

Novou řídící partnerkou advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík se stala Dagmar Dubecká, která na této pozici vystřídala jednoho ze zakladatelů KŠB Martina Šolce.

Partner KŠB Martin Šolc získal ocenění Právník roku 2011

Aktuality z KŠB   31. 1. 2012 Link

Jeden ze zakladatelů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík Martin Šolc získal v sedmém ročníku tuzemské soutěže Právník roku ocenění v kategorii obchodního práva. Cenu získal již podruhé, když navázal na svůj úspěch za rok 2007.

KŠB opakovaně úspěšná při zastupování RWE Transgas

Aktuality z KŠB   20. 1. 2012 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík úspěšně zastupovala společnost RWE Transgas před Krajským soudem v Brně, který již potřetí za sebou zrušil pokutu ve výši 240 milionů Kč. Tu původně udělil společnosti RWE Transgas v roce 2006 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za údajné omezování hospodářské soutěže na velkoobchodním trhu s plynem.

KŠB radila UNIMEX GROUP, a.s., při prodeji duty free obchodů na letišti v Praze

Aktuality z KŠB   6. 1. 2012 Link

První realizovanou transakcí advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík v novém roce 2012 byl prodej společnosti UG Air, která provozuje duty free obchody a obchody s módou na mezinárodním letišti v Praze, společnosti Aelia Czech Republic s.r.o.

KŠB je počtvrté Právnickou firmou roku

Aktuality z KŠB   25. 11. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík se stala Právnickou firmou roku 2011 pro oblast práva obchodních společností a hospodářské soutěže. Znamená to, že KŠB v soutěži nejlepších advokátních kanceláří v České republice uspěla počtvrté za sebou.

KŠB zorganizovala sedmnáctý ročník Benefičního koncertu dobré vůle

Aktuality z KŠB   22. 11. 2011 Link

Sedmnáctý benefiční koncert ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové uspořádala advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík v neděli 13. listopadu 2011 v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Výtěžek koncertu, na kterém se významně podíleli klienti KŠB, přátelé, obchodní partneři a pracovníci kanceláře, putuje na podporu projektu Senior Výboru dobré vůle.

Profesor Dědič pro Hospodářské noviny: Rekodifikace umožní jednodušší zakládání společností a provádění změn v obchodním rejstříku

Aktuality z KŠB   8. 11. 2011 Link

V souvislosti s rekodifikací občanského a obchodního práva by mělo dojít k významným změnám rovněž u zakládání obchodních společností či družstev a provádění změn zápisů do obchodního rejstříku. Nově by mělo být umožněno, aby zápis do obchodního rejstříku prováděli přímo notáři (po vyhotovení veřejné listiny). Odpadne tak nutnost obracet se s žádostí o zápis do obchodního rejstříku na soud, což výrazně ušetří podnikatelům čas i náklady.

Poradenství KŠB při prodeji satelitní televize Skylink

Aktuality z KŠB   11. 10. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík zastupovala společnost Menghem Equity Limited při prodeji 100% akcií ve společnosti TRADE and TECHNOLOGY a.s., která nepřímo provozuje Skylink, největšího DTH (Direct to Home – Satellite TV) operátora v České republice a na Slovensku.

KŠB spustila právní sekci na investičním portálu Patria.cz

Aktuality z KŠB   23. 9. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík je nově také na Patria.cz. V rámci společného projektu se společností Patria Finance se KŠB stala dodavatelem právního servisu pro tento prestižní investiční portál. Právní sekce má ambici informačně pokrývat jak relevantní novinky v legislativním procesu, tak problémy, které nastávají v praxi při aplikaci právních norem. Autory textů jsou advokáti napříč celou KŠB včetně jejích partnerů.

Poradenství KŠB pro Bank Gutmann Aktiengesellschaft při založení pobočky v Praze

Aktuality z KŠB   16. 8. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala právní služby rakouské privátní bance Bank Gutmann Aktiengesellschaft v souvislosti se založením pobočky banky v Praze.

Poradenství KŠB v souvislosti se zahájením činnosti nové banky Equa

Aktuality z KŠB   12. 8. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala právní služby v souvislosti s projektem internetové banky Equa Bank.

Poradenství KŠB skupině AWT při post-closingové restrukturalizaci

Aktuality z KŠB   8. 8. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala právní služby společnosti Advanced World Transport a.s. v souvislosti s vnitroskupinovou restrukturalizací.

Poradenství KŠB pro DAF Trucks N.V.

Aktuality z KŠB   3. 8. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík zatupovala společnost DAF Trucks N.V. při navázání obchodní spolupráce se společností TATRA, a.s., v rámci které bude DAF TATŘE dodávat motory a kabiny pro nový model nákladního vozu TATRA a získá majetkovou účast ve společnosti. KŠB poskytuje DAF právní a daňové poradenství již řadu let.

Poradenství KŠB při interní restrukturalizaci skupiny SLOT

Aktuality z KŠB   2. 8. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala komplexní právní a daňové poradenství při realizaci interní restrukturalizace skupiny SLOT.

Jiří Horník v rozhovoru pro Hospodářské noviny o leteckém právu

Aktuality z KŠB   1. 8. 2011 Link

Advokát KŠB Jiří Horník, expert na oblast leteckého práva, poskytl Hospodářským novinám rozhovor zaměřený na nároky cestujících vůči leteckým společnostem.

Úspěch KŠB ve správním řízení před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže

Aktuality z KŠB   25. 7. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík uspěla ve správním řízení vedeném Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže („ÚOHS“) ohledně zadávacího řízení vypsaného statutárním městem Havířovem, jakožto zadavatelem, na poskytnutí komplexního právního a ekonomického poradenství pro plánované koncesní řízení při realizaci PPP projektu výstavby parkovacího domu pro město Havířov.

Poradenství KŠB společnosti Keihin Corporation při nabytí výroby kondenzátorů automobilové klimatizace Showa Denko

Aktuality z KŠB   20. 7. 2011 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík poskytovala právní služby japonské společnosti Keihin Corporation ohledně českých aspektů transakce, ve které společnost Keihin převezme výrobu kondenzátorů automobilové klimatizace japonské společnosti Showa Denko, včetně jejích dceřiných společností v U.S.A., Číně, Thajsku a České republice.

Nový zákon o obchodních korporacích výrazně mění pravidla podnikání

Aktuality z KŠB   27. 6. 2011 Link

O připravovaných změnách v novém zákoně o obchodních korporacích, který jako součást novely občanského zákoníku prošel 8. června 2011 prvním čtením v poslanecké sněmovně, informovali v Českém rozhlase partneři advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, Jan Dědič a Dagmar Dubecká.

Helena Navrátilová hostem Studia ČT24 České televize

Aktuality z KŠB   24. 5. 2011 Link

Vedoucí daňového oddělení KŠB, daňová poradkyně Helena Navrátilová, byla ve čtvrtek 19. května 2011 hostem ČT24 v pořadu Studio ČT24. Tématem byla tisková konference Ministerstva financí k daňovým únikům a dalším opatřením, které předložil ministr M. Kalousek a generální ředitel J. Knížek.

Copyright © 2000 – 2019, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×