Úvod » Novinky a publikace » Aktuality z KŠB

Aktuality z KŠB  rss

Záznamů celkem: 396 / Zobrazeno: 101–120

V úterý vyšla do prodeje hra Kingdom Come: Deliverance, na jejímž vzniku se podílela i KŠB

Aktuality z KŠB   13. 2. 2018 Link

…a tím máme samozřejmě na mysli z právního hlediska. KŠB spolupracovala s českým studiem Warhorse, kdy v rámci právního poradenství zajišťovala především při počátečním financování projektu pomocí crowdfundingu, dále pak v rámci vývoje samotné hry, a to včetně poradenství ohledně licenčních ujednání s vývojáři softwaru

KŠB podpoří koncert českého pianisty v Carnegie Hall

Aktuality z KŠB   29. 1. 2018 Link

Advokátní kancelář KŠB fandí hudbě a talentu. Je proto jedním z hrdých sponzorů koncertu světoznámého českého klavíristy Tomáše Kača , který proběhne 22. února v jedné z nejslavnějších koncertních síní světa – newyorské Carnegie Hall.

Šestý ročník Contract Competition za námi!

Aktuality z KŠB   28. 1. 2018 Link

ELSA, největší nezávislá asociace studentů práv na světě, ve spolupráci s advokátní kanceláří KŠB uspořádaly již šestý ročník studentské soutěže Contract Competition.

Úvodní slovo Martina Šolce na říjnové výroční konferenci IBA v Sydney

Aktuality z KŠB   25. 1. 2018 Link

Partner KŠB Martin Šolc, jakožto současný prezident IBA (International Bar Association), v říjnu 2017 vystoupil se svým proslovem na slavnostním zahájení konference IBA, konané v australském Sydney.

KŠB poskytovala poradenství při první emisi dluhopisů společnosti ENERGO-PRO

Aktuality z KŠB   18. 12. 2017 Link

KŠB poskytovala právní poradenství svému dlouholetému klientovi, energetické skupině ENERGO-PRO, při emisi eurobondů o celkovém objemu ve výši 370 mil. EUR, jež byly přijaty k obchodování na regulovaném trhu GEM na irské burze cenných papírů. Eurobondy jsou splatné 7. 12. 2022, s pevným kuponem 4,000 % ročně, emisní cena byla 100 %. 

Poděkování za podporu 23. benefičního koncertu pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové

Aktuality z KŠB   1. 12. 2017 Link

Srdečně děkujeme všem klientům, obchodním partnerům, profesním kolegům, přátelům a všem ostatním, kdo podpořili letošní 23. adventní koncert, který naše advokátní kancelář již tradičně zorganizovala ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v neděli 26. listopadu 2017 v kostele sv. Šimona a Judy na Praze 1.

Rozhovor s řídící partnerkou Dagmar Dubeckou v Hospodářských novinách

Aktuality z KŠB   30. 11. 2017 Link

Začátkem listopadu vyšlo v Hospodářských novinách interview Jaroslava Kramera s managing partnerkou KŠB Dagmar Dubeckou, laděné do lehce genderového tónu.

KŠB asistovala při akvizici polské společnosti Petrochemia - Blachownia S. A.

Aktuality z KŠB   7. 11. 2017 Link

V úterý 31. října převzala DEZA, a.s., která od roku 1999 patří do koncernu Agrofert, polskou chemickou společnost Petrochemia - Blachownia S. A. Tím bylo završeno dvouleté období, v rámci kterého probíhala jednání s bývalým vlastníkem BorsodChem Zrt. o podmínkách akvizice.

KŠB partnerem konference Fintech (r)evoluce

Aktuality z KŠB   31. 10. 2017 Link

KŠB i letos spojila své jméno s konferencí Fintech (r)evoluce, pořádanou pod hlavičkou vydavatelství Economia, jejíž 4. ročník se uskutečnil 25. října 2017 v Konferenčním centru České národní banky.

Partnerky KŠB Dagmar Dubecká a Sylvie Sobolová v seznamu významných českých právniček

Aktuality z KŠB   30. 10. 2017 Link

Měsíčník Právní rádce v říjnu zveřejnil již třetí přehled významných právniček v Česku, kde se mezi 127 význačnými advokátkami, notářkami, soudkyněmi, státními zástupkyněmi či podnikovými právničkami objevily jména i partnerek KŠB – Dagmar Dubecké a Sylvie Sobolové. 

Jan Dědič hostem XXV. ročníku konference Karlovarské právnické dny

Aktuality z KŠB   30. 10. 2017 Link

Partner KŠB, profesor Jan Dědič, vystoupil na letošních Karlovarských právnických dnech s příspěvkem, ve kterém se věnoval zastupování právnické osoby členy statutárního orgánu s akcentem na obchodní korporace a porušení pravidla „čtyř očí“ při takovém zastupování.

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík vás zve na 23. benefiční koncert pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové

Aktuality z KŠB   27. 9. 2017 Link

Koncert jako každý rok nabízí krásný hudební zážitek a spojuje s ním dobrý účel – peněžní dary a sponzorské příspěvky, které Výbor dobré vůle použije na Vámi vybraný projekt

Významné rozhodnutí ve věci reklamy na doplňky stravy

Aktuality z KŠB   25. 9. 2017 Link

KŠB úspěšně zastupovala svého klienta, společnost Allivictus, ve sporu o zákonnost a způsob propagace česnekových kapek, které tato společnost vyrábí.

Jan Šovar novým advokátem KŠB

Aktuality z KŠB   7. 8. 2017 Link

1. srpna 2017 se stal advokátem Jan Šovar, který v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík (KŠB) již působí jako expert na právo finančních trhů.

Agrofert definitivně vyhrál spor s United Bakeries

Aktuality z KŠB   29. 6. 2017 Link

Skupina United Bakeries, která prodává pečivo pod značkami Delta nebo Odkolek, definitivně prohrála spor se společností Agrofert zastupovanou advokátní kanceláří KŠB.

Právní poradenství při koupi turecké energetiky

Aktuality z KŠB   26. 6. 2017 Link

KŠB poskytla právní služby energetické skupině Energo-Pro při koupi 100 % akcií turecké společnosti Murat Nehri, která vlastnila rozestavěnou přehradu s vodní elektrárnou Alpaslan 2 v jihovýchodním Turecku.

Advokátka KŠB Martina Parusová-Zímová se podílela na vzniku nové publikace o franchisingu

Aktuality z KŠB   22. 6. 2017 Link

Martina Parusová-Zímová je spoluautorkou publikace 2nd Edition of the International Franchise Handbook, vydané společností DWF Germany Rechtsanwaltsgesellschaft mbH, kde přispěla pasáží zaměřenou na právní rámec franchisingu v České republice.

Jaká jsou úskalí monitoringu zaměstnanců v souvislosti s ochranou dat?

Aktuality z KŠB   14. 6. 2017 Link

Nad tímto tématem se v článku pro CEE Legal Matters zamýšleli jeho autoři, counsel Drahomír Tomašuk společně s advokátem Jaroslavem Zahradníčkem. 

Martin Šolc získal mezinárodní ocenění za celoživotní přínos českému právnímu trhu

Aktuality z KŠB   7. 6. 2017 Link

Za celoživotní přínos českému právnímu trhu byl na varšavském mezinárodním právním setkání General Counsel Summit 2017 oceněn Martin Šolc. Zakládající partner advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) je mimo toto první ocenění udělované CEE Legal Matters také vůbec prvním zástupcem zemí střední a východní Evropy, který na začátku letošního roku stanul v čele největší světové organizace v oboru advokacie – Mezinárodní advokátní komory (IBA).

Úspěch KŠB v civilním řízení ze smlouvy o dílo na dodávku části energetického celku

Aktuality z KŠB   2. 6. 2017 Link

KŠB úspěšně zastupovala zhotovitele části jedné ze severočeských elektráren, a to ve sporu s objednatelem díla o zaplacení odměny za jeho zhotovení. Předmětem sporu o zaplacení pohledávky klienta byl i uplatněný nárok protistrany na úhradu smluvní pokuty a odměny z tvrzené dohody o dodávkách prací a výkonných pracovníků.  KŠB v plném rozsahu uspěla s nárokem klienta i obranou před uplatněnými nároky protistrany, a to nejen před prvoinstančním krajským soudem, ale i odvolacím vrchním soudem. 

Copyright © 2000 – 2021, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×