Úvod » Novinky a publikace » Článek

Unikátní právní řešení pro J&T Banku při emisi „nekonečných“ certifikátů

Advokátní kancelář KŠB poskytovala právní služby J&T Bance při vydání výnosových certifikátů nabízejících investorům pravidelný pevný výnos bez data splatnosti.

Zpřísňující se požadavky na strukturu kapitálu bank jsou důvodem pro vydávání hybridních nástrojů typu perpetuitních dluhopisů, které regulace umožňuje bankám započítat do výše nejkvalitnějšího kapitálu Tier 1. V České republice dosud žádný takový instrument nebyl vydán, přičemž bylo nutné řešit řadu nových otázek, jeho právní strukturou počínaje a akceptovatelností ze stran regulátora konče.

Ve srovnání s emisí standardních cenných papírů relativně náročná a dlouhá příprava vyvrcholila na konci června tohoto roku schválením prospektu perpetuitních certifikátů Českou národní bankou a následným zahájením jejich nabízení omezenému okruhu investorů, jejichž zájem je dle dosavadních zpráv velký. KŠB si cení, že mohla asistovat u takto pionýrského a současně úspěšného podniku.

J&T Banka je tuzemská privátní banka zabývající se komplexními bankovními službami, která na českém trhu působí od roku 1998.  

Copyright © 2000 – 2019, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×