Úvod » Novinky a publikace » Článek

Studentská soutěž „Contract Competition“ byla úspěšná

Ve spolupráci se studentským spolkem ELSA zorganizovala KŠB pro studenty právnických fakult soutěž s názvem „Contract Competition“. Jednalo se o simulaci podmínek při vyjednávání obchodních smluv. Soutěž měla jak písemnou, tak ústní část a vyvrcholila jednáním smluvních stran na začátku května.

Do soutěže se přihlásilo jedenáct týmů, které se utkaly při fiktivním prodeji, resp. koupi developerského projektu v Pařížské ulici v Praze. Soutěžící museli respektovat obecně zadané podmínky, vedle toho ale měli za úkol prosadit specifické zájmy svého klienta, které jejich protistrana neznala. Kromě právních znalostí projevili studenti v ústní části i schopnost připravit si argumentační strategii a také ji následně pohotově měnit dle toho, jak se jednání vyvíjelo.

Výkony studentů hodnotili Jiří Horník, partner KŠB, Ján Béreš, advokát KŠB, a koncipientka KŠB Alica Obertová. Členové vítězného týmu získali kromě peněžité odměny a poukázky do jazykové školy také volný vstup na seminář KŠB Institutu. Všichni zúčastnění oceňovali možnost vyzkoušet si právo „v praxi“ a především zpětnou vazbu, které se jim na konci soutěže od porotců dostalo.

První ročník soutěže dopadl úspěšně. S největší pravděpodobností tak budou mít studenti šanci si „kontraktaci nanečisto“ vyzkoušet i v dalším ročníku příští rok.

Copyright © 2000 – 2020, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web ch

×