Jiří Horník rozšířil řady partnerů advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík09/01/13 / Zprávy

Novým společníkem advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se 1. ledna 2013 stal Jiří Horník (38). Zaměřuje se na právo nemovitostí a projektové financování a je jedním z mála tuzemských expertů na otázky leteckého a vesmírného práva. Počet společníků KŠB se tak začátkem nového roku zvýšil na devět.

„Jiří Horník je výborný advokát, stejně tak si ale vážíme jeho lidských kvalit. Již před tím, než se stal společníkem naší kanceláře, se aktivně zajímal o její rozvoj a napomáhal šíření jejího dobrého jména, a to i v zahraničí. Věřím, že jej v nové roli čeká plno úspěchů,“ uvedla Dagmar Dubecká, řídící partnerka KŠB. „Rozšíření okruhu společníků je výrazem naší důvěry v to, že naše advokátní kancelář bude i v příštím období růst, zůstane jednou z nejlepších právních firem v Česku a i nadále bude rozvíjet svůj mezinárodní přesah,“ doplnila.

Nový společník KŠB se i nadále bude věnovat zejména nemovitostem a letectví, ale stranou jeho pozornosti nezůstane ani „exotické“ vesmírné právo, a to s ohledem na dynamicky se rozvíjející oblast výzkumu vesmíru a rovněž soukromých kosmických aktivit. „Vážím si toho, že mám možnost se více podílet na budování respektovaného postavení, které naše kancelář má,“ uvedl Jiří Horník.

Na leteckém právu si, s nadsázkou řečeno, cení toho, že mu v práci umožňuje vznášet se v oblacích, zatímco nemovitosti jej naopak nutí stát nohama pevně na zemi. Letošní rok bude podle něj pozoruhodný z pohledu nemovitostních transakcí, protože na trhu je k mání spousta projektů za zajímavé ceny a klienti hodlají této příležitosti využít. „V kombinaci s chystaným nabytím účinnosti nového občanského zákoníku pak bude zajímavé plánovat a strukturovat jednotlivé transakce,“ dodal Jiří Horník.