Sasha Štěpánová

Sasha Štěpánová je advokátkou KŠB. Ve své praxi se zaměřuje na poradenství mezinárodním investorům, kteří mají zájem investovat v České republice, a to zejména v oblasti fúzí a akvizic, due diligence, koordinace projektů a imigrace klíčových manažerů.

Specializace


Reference

Poradenství čínské společnosti Inner Mongolia Mengtai při akvizici české části evropské skupiny apt.

Právní poradenství společnosti Deutsche Private Equity (Německo) v souvislosti s akvizicí skupiny Fischer surface technologies v Německu a ČR.

Právní poradenství společnosti CP Holdings (Velká Británie) v souvislosti s restrukturalizací systému řízení provozovatele ubytovacích zařízení pro skupinu působící v oblasti lázeňského hotelnictví v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Právní poradenství společnosti Orpea Group (Francie) v souvislosti s akvizicí zařízení pro poskytování dlouhodobé péče skupiny SenaCura ve střední Evropě.

Právní poradenství společnosti Uniuris (Irsko) ohledně realizace a výstavby významného kancelářsko-průmyslového parku v Praze.

Právní poradenství společnosti Rotor Clip Company Inc., (USA), která je celosvětově největším výrobcem pojistných kroužků a souvisejících výrobků, ohledně akvizice českého výrobce stejného sortimentu, společnosti Segnor, Inc.

Právní poradenství společnosti Quinlan Private Capital v souvislosti s akvizicí belgické skupiny Belinvest and Belarthur a realizací projektů Hotel Yazz a Hotel Yasmin.

Právní poradenství při akvizici pražského hotelu Hilton skupinou Quinn Group (Irsko).

Právní poradenství společnosti Africa Israel Group (Israel) při realizaci luxusního rezidenčního projektu Kajetánka.

Právní poradenství společnosti Exova Metech AB (Švédsko) při akvizici společnosti GSMobile Calibration.

Právní poradenství společnosti Avestus Capital Partners (Ireland) ohledně restrukturalizace a prodeje významného hotelu v centru Prahy a přilehlé maloobchodní pasáže čínským investorům.

Právní poradenství společnosti Four Seasons Hotel Prague (společnost provozující Four Seasons) ohledně aspektů obchodních operací, korporátní struktury a financování/zajištění.

Právní poradenství Národnímu správci majetku Irska (National Assets Management Agency) ohledně průběžné konsolidace a ověření zajištění pro úvěrové portfolio správce agentury v ČR.

Právní poradenství Evropské investiční bance (EIB) ohledně celoevropského financování koncernu Eberspracher a jeho zajištění z pohledu českého práva.

Právní poradenství bankám Barclays Bank a Royal Bank of Scotland v souvislosti se zajištěním pro české dlužníky.

Právní poradenství společnosti Ontex Global Group (Nizozemí) při opakovaném koncernovém refinancování a globálních nabídkách dluhopisů z pohledu českého práva.

Právní poradenství společnosti Transfreight Automotive Logistics Europe (Japonsko) v souvislosti s řídícími smlouvami a fungováním české dceřiné společnosti.

Právní poradenství společnosti Mitsui Corporation (Japonsko) ohledně zřízení české pobočky.

Právní poradenství univerzitě North Carolina State University při zřízení české pobočky Prague Institute.

Profil

Advokátka od roku 1993 (solicitor ve Victorii, Austrálie).

Vzdělání:

 • College of Law London (2001)
 • LLB, B.Econ. (Hons.) Monash University, Melbourne, Australia                 

Členství:  

 • The Law Society of England & Wales
 • Česká advokátní komora

Ocenění:

 • CORP INTL magazine, M&A Lawyer of the Year – Czech Republic 2015.
Sasha Štěpánová

Jazyky

 • Anglický jazyk
 • Český jazyk
 • Německý jazyk (pasivně)

Kancelář

 • Sídlo Praha

Publikace a přednášky

Publikace:

 • Market Intelligence M&A Overview Czech Republic (2019, 2020, 2021 Lexology Getting the Deal Through series)
 • Guest Editorial: From Suitcase Telephones and Polyester Suits to AI and ESG – CEE Legal Magazine September 2021
 • The ABA Guide to International Business Negotiations, 3rd edition, Czech Republic chapter, published by the American Bar Association
 • Cross-Border Mergers and Acquisitions - A Global Comparison, Czech Republic chapter, Wuhan University Press, editor – Dacheng Dentons Law Offices, Shanghai
 • Guidance of Laws of the Silk Road Economic Belt and the 21st-Century Maritime Silk Road - Countries and Regions for Investors – Czech Republic chapter, published by the All China Lawyers’ Association
 • Overseas Investments for Chinese Investors, Czech Republic chapter, Wuhan University Press, editor – Dacheng Dentons Law Offices, Shanghai