Evidování tržeb (EET) odloženo až do 1. ledna 2021 AKTUALIZACE01
Ve Sbírce zákonů byla dne 2. 6. 2020 pod číslem 263/2020 Sb. publikována novela zákona, díky které nebudou muset podnikatelé evidovat své tržby až do konce roku 2020.
Nájem prostor pro podnikání AKTUALIZACE02
Dne 27. 4. 2020 nabyl účinnosti zákon č. 210/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2 na nájemce prostor sloužících podnikání. Uvedený zákon byl schválen ve znění, ve kterém jej schválila Poslanecká sněmovna dne 8. 4. 2020 na 44. schůzi, tj. nikoli ve znění následných pozměňovacích návrhů Senátu.
Ministerstvo financí navrhuje zrušení daně z nabytí nemovitých věcí AKTUALIZACE03
Vláda na svém jednání 30. dubna 2020 schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitých věcí a související změny v zákoně o daních z příjmů. Obsah návrhu ministerstva financí popisujeme níže. Oproti tomuto znění však zřejmě dojde k určitým úpravám v důsledku koaliční dohody. Změna by se podle mediálních vyjádření měla týkat zachování daňového odečtu úroků u nemovitostí pořízených až do konce roku 2021. Časový test pro osvobození příjmů z prodeje nemovitostí by se měl prodloužit na 10 let (oproti původně navrhovaným 15).
Evidování tržeb (EET) odloženo až do 1. ledna 2021
V pondělí 4. května 2020 vláda předložila Poslanecké sněmovně návrh zákona, díky kterému nebudou muset podnikatelé evidovat své tržby až do konce roku 2020.
Ministerstvo financí navrhuje zrušení daně z nabytí nemovitých věcí AKTUALIZACE02
Vláda na svém jednání 30. dubna 2020 schválila návrh ministerstva financí na zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitých věcí. Oproti původnímu znění došlo k určitým úpravám, s cílem dosažení koaliční shody.
Ministerstvo financí navrhuje zrušení daně z nabytí nemovitých věcí AKTUALIZACE01
Ministerstvo financí navrhuje zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitých věcí. Návrh byl projednán v pátek 17. dubna koaliční radou vlády a Národní ekonomickou radou vlády (NERV). Podle dostupných informací však dosud nedošlo ke koaliční shodě.
Ministerstvo financí navrhuje zrušení daně z nabytí nemovitých věcí
Ministerstvo financí navrhuje zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitých věcí. Návrh bude projednáván v pátek 17. dubna koaliční radou vlády a Národní ekonomickou radou vlády (NERV).
Zálohy na silniční daň se odkládají. Darování v rámci zdravotnické pomoci nebude zatížené DPH.
Vláda odsouhlasila další daňová opatření z dílny Ministerstva financí, která mají poplatníkům pomoci překlenout nouzový stav vyvolaný šířením koronaviru. Ty byly dnes oficiálně zveřejněny ve Finančním zpravodaji. Čeho se týkají?
Jaký mají přijatá vládní opatření dopad na povinnosti plátců DPH?
Plátci DPH, kteří musí pravidelně plnit své povinnosti, se možná přestávají orientovat v záplavě přijatých daňových opatření, která mají pomoci poplatníkům překlenout nouzový stav vyvolaný šířením koronaviru. Z tohoto důvodu přinášíme stručný přehled opatření týkajících se specificky oblasti DPH a některá důležitá upozornění, na co by plátci neměli v současné době zapomínat.
Úlevy v daňové oblasti se rozšíří. Ministerstvo financí připravilo druhý liberační balíček
K již schválenému liberačnímu balíčku, o němž jsme podrobně informovali v minulých dnech, připravilo Ministerstvo financí další opatření, která mají pomoci poplatníkům překlenout nouzový stav vyvolaný šířením koronaviru. Co je obsahem druhého liberačního balíčku?
Jak za současné situace postupovat u záloh na daň z příjmů? AKTUALIZACE01
Na našem blogu jsme již informovali o zmírňujících daňových opatřeních, která schválila vláda v souvislosti s aktuální situací způsobenou šířením koronaviru. Ministerstvo financí nyní připravilo další opatření, která se týkají i povinností k úhradě záloh na daň z příjmů. Jaké jsou tedy nyní možnosti a povinnosti v oblasti placení záloh? A co když poplatník očekává vznik přeplatku na dani? Dále uvedený komentář se týká především poplatníků, na které se vztahuje konec lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů 1. 4. 2020.
Jak za současné situace postupovat u záloh na daň z příjmů? A co když nám vznikl přeplatek?
Na našem blogu jsme již informovali o zmírňujících daňových opatřeních, která schválila vláda v souvislosti s aktuální situací způsobenou šířením koronaviru. Ta se do určité míry týkají i povinností k úhradě záloh na daň z příjmů. Jaké jsou tedy nyní možnosti v oblasti placení záloh? A co když poplatník očekává vznik přeplatku na dani? Dále uvedený komentář se týká především poplatníků, na které se vztahuje konec lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů 1. 4. 2020.
Vláda schválila zmírňující daňová opatření v souvislosti s koronavirem AKTUALIZACE02
V souvislosti s aktuální situací vyvolanou šířením koronaviru vláda schválila opatření v podobě tzv. liberačního daňového balíčku, jehož cílem je zmírnit důsledky této aktuální situace. V čem spočívají tato daňová opatření? Aktuální stav k 19. březnu 2020.
Vláda schválila zmírňující daňová opatření v souvislosti s koronavirem AKTUALIZACE01
V souvislosti s aktuální situací vyvolanou šířením koronaviru vláda schválila opatření v podobě tzv. liberačního daňového balíčku, jehož cílem je zmírnit důsledky této aktuální situace. V čem spočívají tato daňová opatření?