Úvod » Novinky a publikace

Novinky a publikace  rss

Záznamů celkem: 824 / Zobrazeno: 161–180

Novela zákona o DPH

Tax News   1. 11. 2013 Link
Novela zákona o DPH, která je součástí Zákonného opatření Senátu o změně daňových zákonů v souvislosti s rekodifikací soukromého práva a která nabude účinnosti od 1. ledna 2014, obsahuje řadu změn...

Pozvánka na Benefiční koncert dobré vůle ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Aktuality z KŠB   17. 10. 2013 Link

Dovolujeme si Vás pozvat na 19. Benefiční koncert dobré vůle ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), který tradičně pořádáme za významné podpory našich klientů, partnerů a přátel. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zaposlouchat se do skladeb klasiků vážné hudby v podání předních českých umělců.

Účast KŠB na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2013

Aktuality z KŠB   3. 10. 2013 Link

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík se ve dnech 7. – 11. října 2013 účastní Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se uskuteční na Výstavišti v Brně.

KŠB podpořila zrakově postižené

Aktuality z KŠB   10. 9. 2013 Link

Advokáti KŠB podpořili svou tradiční účastí na Lion‘s Golf Cup v Karlových Varech charitativní projekty v rámci tohoto regionu.

Úspěšná kasační stížnost KŠB u Nejvyššího správního soudu

Aktuality z KŠB   19. 8. 2013 Link

Advokátní kancelář KŠB úspěšně zastupovala provozovatele kolektivního systému REMA Systém, a.s. v řízení před Nejvyšším správním soudem o procesní stránce žaloby na ochranu proti nečinnosti Ministerstva životního prostředí (MŽP).

Novinky z Parlamentu ČR

Tax News   15. 8. 2013 Link
Novely daňových zákonů související s rekodifikací byly schváleny Poslaneckou sněmovnou dne 8. srpna ve třetím čtení. Jedná se zejména o tisky č. 1003 - návrh zákona o dani z nabytí nemovitých věcí a...

Daňové úlevy v souvislosti s červnovými povodněmi

Tax News   15. 8. 2013 Link
Minstr financí využil svou pravomoc a rozhodl zcela nebo zčásti prominout poplatníkům postiženým povodní nebo záplavou úhradu daně z příjmů fyzických osob a daně z příjmů právnických osob a dále...

Důkazní břemeno tíží daňový subjekt

Tax News   15. 8. 2013 Link
Daňový subjekt obecně prokazuje všechny skutečnosti, které je povinen uvádět v daňovém přiznání, hlášení a vyúčtování nebo k jejichž prokázání byl správcem daně vyzván. Této problematice se...

Ústavní stížnost na zrušení některých ustanovení zákona o daních z příjmů

Tax News   15. 8. 2013 Link
Skupina senátorů podala k Ústavnímu soudu návrh na zrušení některých ustanovení zákona o daních z příjmů. Konkrétně ustanovení, které znemožnilo uplatnit slevu na dani u poplatníka, který...

Zvýšení minimální mzdy

Tax News   15. 8. 2013 Link
Vláda premiéra Rusnoka rozhodla o zvýšení minimální mzdy o 500 Kč. Ke zvýšení došlo od srpna letošního roku. Minimální mzda se zvýšila z 8.000 Kč na 8.500 Kč za měsíc. U zaměstnavatelů a zaměstnanců,...

Informační čtvrtletník KŠB X Lege č. 2/2013

X Lege   23. 7. 2013 Link

Druhé číslo letošního čtvrtletníku X Lege přináší mimo jiné rozhovor se spoluautorem rekodifikace a společníkem KŠB, profesorem Janem Dědičem, který se vyjadřuje k aktuální podobě i plánovaným změnám doprovodné legislativy nového občanského zákoníku. Dalším tématem je projednávaná novela zákona o daních z příjmu, která je důležitým krokem k zavedení jednoho inkasního místa.

KŠB radila při akvizici Centrum Holdings s.r.o.

Aktuality z KŠB   23. 7. 2013 Link

Advokátní kancelář KŠB poskytovala právní poradenství pro BM Management s.r.o. při akvizici Centrum Holdings s.r.o., provozovatele webových portálů Aktuálně.cz, Centrum.cz, Atlas.cz a dalších, ze strany společnosti Economia, a.s.

Novinky v oblasti DPH

Tax News   27. 6. 2013 Link

Pravidla fakturace;

DPH u pojišťovacích činností;

Oprava výše daně u pohledávek za dlužníky v insolvenčním řízení;

Ručení příjemce za nezaplacenou daň

Z Poslanecké sněmovny

Tax News   27. 6. 2013 Link

Novinky v legislativě

KŠB radila Verdi Capital při akvizici fotovoltaických elektráren

Aktuality z KŠB   12. 6. 2013 Link

Advokátní kancelář KŠB se podílela na poradenství hedgovému fondu Verdi Capital při akvizici tří tuzemských solárních parků o celkovém instalovaném výkonu 10,8 MWp. Dva z uvedených parků, které představují téměř polovinu celkového instalovaného výkonu, jsou přitom umístěny na střechách skladových a průmyslových areálů. Prodávajícím subjektem byla Enfinity, přední belgický developer solárních parků.

Studentská soutěž „Contract Competition“ byla úspěšná

Aktuality z KŠB   31. 5. 2013 Link

Ve spolupráci se studentským spolkem ELSA zorganizovala KŠB pro studenty právnických fakult soutěž s názvem „Contract Competition“. Jednalo se o simulaci podmínek při vyjednávání obchodních smluv. Soutěž měla jak písemnou, tak ústní část a vyvrcholila jednáním smluvních stran na začátku května.

Advokát KŠB Tomáš Sequens pro Hospodářské noviny o energetických průkazech

Aktuality z KŠB   6. 5. 2013 Link

V nedávném rozhovoru pro ekonomický deník Hospodářské noviny vysvětlil advokát KŠB Tomáš Sequens, jaká je aktuální situace ohledně takzvaných energetických průkazů.

V novém vydání prestižní ročenky Chambers Europe 2013 je opět zmíněna KŠB

Aktuality z KŠB   6. 5. 2013 Link

Renomovaná britská ratingová společnost Chambers and Partners doporučuje ve své aktuální publikaci „Chambers Europe 2013“ advokátní kancelář KŠB a její zástupce hned v několika oblastech.

Nová sazba srážkové daně

Tax News   27. 4. 2013 Link
S účinností od 1.1.2013  byla zavedena nová 35% sazba daně vybírané srážkou. Tato daň se uplatní při výplatách příjmů cizím daňovým rezidentům, kteří nejsou rezidenty jiného členského...

Ručení za nezaplacenou daň

Tax News   27. 4. 2013 Link

Generální finanční ředitelství vydalo informaci, ve které sděluje, že správce daně nebude zatím vyzývat ručitele k úhradě nedoplatků na dani z přidané hodnoty.

Copyright © 2000 – 2018, Kocián Šolc Balaštík
KŠB Institut | | Web